Liposukcja – zabieg za pomocą którego pozbędziesz się tłuszczu
liposukcja katowice

Liposukcja to zabieg, który jeszcze kilkanaście lat temu kojarzył się z niebezpieczeństwem, jeżeli chodzi o ryzyko jego przeprowadzenia. Dzisiaj, dzięki dostępowi do nowoczesnych metod, na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób, bez strachu o swoje zdrowie czy komplikacje po zabiegu.

Celem zabiegu jest odessanie tłuszczu z wybranych partii ciała, takich między innymi jak brzuch, uda, pośladki, plecy, ramiona czy nawet podbródek. Liposukcja nie jest zabiegiem stricte odchudzającym, a jedynie modelującym ciało. Efekty po zabiegach są zachwycające. Dzięki liposukcji można uzyskać podkreślenie mięśni brzucha, wcięcie w talii czy dołeczki na plecach, które znajdują się w punkcie krzyżowym. Zabiegi liposukcji dedykowane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom, po prostu każdemu, kto chce w sposób odpowiedni zadbać o swoje ciało.

Istnieje wiele technik wykonania liposukcji. Liposukcja Katowice to wiele możliwości. W mieście tym znaleźć można bowiem zarówno nowoczesne kliniki, stosujące najwyższej jakości sprzęty do liposukcji, jak również miejsca, w których liposukcja nadal wykonywana jest nieco przestarzałymi metodami. Warto zatem wcześniej przeanalizować wszystkie kwestie, które łączą się z danym rodzajem zabiegu, a przede wszystkim umówić się na wizytę ze specjalistą, który będzie mógł profesjonalnie doradzić wybór danej metody. Najbardziej popularna dzisiaj liposukcja Katowice to liposukcja przeprowadzana metodą vaser lipo. Jest to zabieg wykonywany za pomocą ultradźwięków, dlatego czas rekonwalescencji pacjenta lub pacjentki jest ograniczony do minimum. Rodzaj zabiegu powinien być jednak dobrany indywidualnie do wymagań pacjenta oraz tkanki tłuszczowej, która ma zostać usunięta. Pozostawmy zatem wybór odpowiedniej metody specjalistom w zakresie zabiegów medycyny estetycznej.