Zabieg liposukcji ultradźwiękowej
Liposukcja Vaser Lipo

Dzięki ciągłym postępom nowoczesnej technologii jesteśmy świadkami coraz powszechniejszego wykorzystywania jej możliwości w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z popularnych trendów jest skłonność do zastępowania zabiegów chirurgii plastycznej mniejszymi inwazyjnymi sposobami, które wykorzystują między innymi ultradźwięki. Interesującym przykładem i wartym poświęcenia uwagi wchodzącym w skład zabiegu operacyjnego jest liposukcja metodą Vaser Lipo HD.

Standardowy zabieg liposukcji chirurgicznej, która opiera się na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej sondy połączonej z aparatem ssącym, za pośrednictwem którego likwidowano nadmiar tłuszczu, przeszedł ostatnimi czasy ogromną ewolucję, a w ciągu ostatnich lat przełomem było wykorzystanie ultradźwięków w celu rozbijania komórek tłuszczowych. Najnowszą i najbardziej zaawansowaną odsłoną liposukcji ultradźwiękowej jest metoda Vaser High Definition Liposculpture, która opracowana została przez pochodzącego z Kolumbii chirurga plastycznego dr Alfredo Hoyosa, który współpracując z dr Henry Mentzem oraz dr Edwaldo Bolivar de Souza Pinto, wiódł prym w świecie medycznym dzięki stosowaniu ultracienkich kaniul w warstwie powierzchniowej skóry.
Proces ten wykonany jest przy użyciu technologii VASER, a urządzenie do tego służące – Vaser Lipo, obecnie spotkać możemy w najnowszej wersji – Vaser Lipo HD. Zabieg umożliwia jednorazowe usunięcie do 6 litrów tłuszczu jednoczesne modeluje określone partie ciała, nadając sylwetce wysportowanego wyglądu. Do tkanki tłuszczowej, która poddana jest zabiegowi stosowane jest znieczulenie nasiękowe a kolejno za pośrednictwem specjalnej głowicy Vaser, odseparowywane są komórki tłuszczowe. Podlegają one w połączeniu z płynami nasiękowymi przetworzeniu w emulsję, która następnie odsysana jest przy użyciu kaniuli.