Zabiegi medycyny estetycznej polecane mężczyznom
Liposukcja u mężczyzn

Codzienne dbanie o siebie nie jest w dzisiejszych czasach wystarczające. Efekty starzenia się skóry i całego ciała są doskonale widoczne. Nie każdy mężczyzna chce jednak zaakceptować fakt starzenia się ciała. Co więcej, niektórzy panowie zaczynają starzeć się bardzo wcześnie. Już 30-latkowie narzekają na łysinę, inni ze względu na wolniejszy metabolizm nie są w stanie zrzucić zgromadzonego przez wiele lat tłuszczu. Nic więc dziwnego, że współczesny mężczyzna stara się szukać dobrych i efektywnych rozwiązań w medycynie estetycznej.

liposukcja-u-mezczyzn-medycyna-estetycznaBardzo popularnym w ostatnich latach zabiegiem jest przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. Zabieg ten polega na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych. W przeciwieństwie do starszej metody przeszczepu włosów, które opierała się na wycinaniu określonej części skóry głowy, tutaj pod ciśnieniem pobiera się jedynie pojedyncze mieszki włosowe. Czas zabiegu, czyli przeszczep komórek macierzystych jest dzięki temu skrócony, tak samo jak rekonwalescencja pacjenta po zabiegu. Najważniejszym plusem, który przemawia za wykorzystaniem tej metody jest jednak to, że dzięki nowoczesnej technice przeszczepu nie ma ryzyka nieprzyjęcia przeszczepu przez organizm. Sam zabieg jest prosty i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po zabiegu może udać się do domu, nie jest bowiem konieczna hospitalizacja.

Nie każdy mężczyzna ma jednak problemy z włosami, niektórzy panowie narzekają na zbyt bujne fryzury, inni nie widzą nic złego w tym, że zaczynają łysieć. Większość panów za swój największy problem estetyczny uważa jednak zbyt dużą masę ciała. Najczęściej tłuszcz u panów znajduje się w obrębie brzucha czy klatki piersiowej. Medycyna estetyczna oferuje mężczyznom możliwość skorzystania z zabiegu, jakim jest usunięcie tłuszczu z brzucha. Zabieg ten nie jest jednak zabiegiem typowo odchudzającym, pomaga on bowiem wymodelować sylwetkę, czyli pozbyć się tłuszczu w miejscach, w których dieta i ćwiczenia na niewiele się zdają. Liposukcja u mężczyzn pozwala zatem pięknie wymodelować sylwetkę i wyeksponować mięśnie spod warstwy tłuszczu. Zabieg jest inwazyjny, znieczulenie w zależności od rodzaju zabiegu jest miejscowe lub ogólne. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2 tygodni.